KOD BALCEROWICZA

Właśnie obchodziliśmy rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Dotarliśmy do momentu, w którym demokracja, według niektórych środowisk, została zagrożona i potrzebuje obrony jak nigdy dotąd. Cały dowcip i chichot historii polega na tym, że w pierwszym szeregu do jej obrony wystąpili ludzie, wywodzący się z systemu, i przez ten system wypromowane, który wtedy doprowadził do wprowadzenia stanu wojennego. Ci sami ludzie, którzy dziś protestują przeciw łamaniu konstytucji i zasad demokracji przez PIS, jeszcze nie tak dawno chowali na WARSZAWSKICH POWĄZKACH, z wszystkimi HONORAMI, godnymi prawdziwego BOHATERA narodowego, Generała Jaruzelskiego. Zastanówmy się czy na pewno demokracja jest zagrożona ? Czy na pewno KOD i jego twórcy bronią właśnie demokracji ? Przyjrzyjmy się temu tak „na chłopski rozum”.

Komuchy

Nie trzeba się zbytnio wdawać w szczegóły, (bo zabrakło by tu miejsca), żeby jasno i logicznie myślący człowiek zauważył, że od lat rządzi w Polsce jedna i ta sama grupa ludzi zmieniają się tylko osoby obsadzane na stołkach i kreowane na liderów. Chyba nikt nie zaprzeczy, że od 26 lat rzekomej wolności i demokracji, w mediach, w sejmie, w rządzie widzimy te same twarze, a kiedy już są to nowe twarze to bardzo szybko okazują się być namaszczeni przez „stare twarze”. Nie ma co się oszukiwać jedną z takich twarzy stał się Ryszard Petru. (Jeśli ktoś się nie zgadza bardzo chętnie poczytam w komentarzach argumenty na dowód tego, że tak nie jest).

PETRU i komuchy.jpg

Ta NOWOCZESNA partia, została stworzona i wypromowana w bardzo krótkim czasie, za wielkie pieniądze i przy udziale mediów publicznych, które są totalnie upolitycznione ( i chyba żaden Polak nie ma co do tego wątpliwości)? W mojej ocenie, zbliżający się upadek Platformy Obywatelskiej, pogrążonej dodatkowo aferami taśmowymi, spowodował, że stworzenie takiej „tratwy ratunkowej” było najwyższą koniecznością dla uczestników poprzedniego systemu aby uchronić się od totalnego odsunięcia od „koryta” – PO PROSTU ! Powiązania PO z Nowoczesną nie trzeba daleko szukać, tylko trzeba chcieć. Trzeba się trochę wysilić i oceniać sytuację samemu, a nie przez pryzmat gazety pana Michnika, którego oblicze bez problemu znajdziemy na „magdalenkowych materiałach”, to samo się tyczy pana Lisa czy pani Olejnik i wielu innych – oni przez ten system zostali wypromowani, oni będą tego systemu bronić i oni Wam prawdy nie powiedzą dlatego musicie myśleć sami!

Wracając do pana Petru i Nowoczesnej partii, wystarczy spojrzeć na „jedynki” tej partii.

12363156_10207237919380395_7449989135291794781_o

Sam Radosław Sikorski potwierdził, że sojusz PO z Nowoczesna był już dogadywany jeszcze przed wyborami:

„Błędem rzemiosła politycznego, tak jak w przypadku lewicy było zarejestrowanie się jako koalicja, tak w naszym przypadku było nieskonsumowanie sojuszu z Ryszardem Petru” – mówił na antenie TVP2 Radosław Sikorski.

Sikorski stwierdził również, że gdyby PO skonsumowała sojusz z Petru, który jak podkreślił był już dogadany, to łącznie te partie te uzyskałyby 30 proc.

O ile niejasne są dla mnie donosy na temat doradzania przez pana Petru, zbiegłemu z Polski, Donaldowi Tuskowi, o tyle nikt nie zaprzeczy powiązań lidera Nowoczesnej z panem Balcerowiczem, a stąd już krótka droga do potwierdzenia mojej tezy, że Ryszard Petru jest namiestnikiem osób, które od lat czerpią korzyści z pomagdalenkowego układu. Żeby nie być gołosłownym załączam wypowiedź A. Leppera, który wbrew temu co serwowała nam „niezależna” telewizja publiczna, nie był człowiekiem oderwanym od rzeczywistości. (od 2 minuty)

Dochodzimy dzisiaj do momentu, w którym słowa A. Leppera nabierają nowego znaczenia i przestają być bełkotem obłąkanego. Oto interia.pl publikuje informacje, że:

„Według sondażu na Prawo i Sprawiedliwość chce głosować 30 procent wyborów. Partia Jarosława Kaczyńskiego straciła 5 punktów procentowych w stosunku do poprzedniego badania.”

i teraz hit – samosprawdzająca się przepowiednia:

„Na 2. miejscu znalazła się Nowoczesna Ryszarda Petru, którą popiera 25 proc. Polaków – to wzrost o 3 punkty procentowe.”

Wniosek jest dla mnie jeden – jeżeli zgadzamy się, że pan Petru nie jest człowiekiem znikąd, to oczywistym jest wniosek, że propaganda zadziałała. To znaczy, że Polacy dają się nabierać na to, że pan Petru broni obywateli. Drodzy rodacy popatrzcie na te zdjęcia i powiedzcie mi kto tam manifestuje rzekomo w obronie wolności Polaków?

manifest KOD.jpg

No właśnie ! Polityczni Przegrani ! Czy naprawdę ciężko Wam myślącym Polakom jest rozważyć taką ewentualność, że ten cały krzyk i wrzawa podniesiona w mediach (Michnik, Lis itd.), jest tylko lamentem ludzi, którzy przez lata przyzwyczaili się jeść ośmiorniczki za pieniądze obywateli i teraz nie mogą się z tym pogodzić? Czy demokracja jest dziś zagrożona bardziej, niż kiedy Polski rząd wykonywał polecenia Brukseli pod Niemieckim zwierzchnictwem i o Polsce mówił „Ch#j Dupa i kamieni Kupa”?

Bo w mojej ocenie pan Petru nie jest nowym Robin Hood-em, ani tym bardziej nie walczy w obronie demokracji. Ten cały krzyk nie jest po to, Polaku byś bronił demokracji, ten krzyk jest po to żebyś Polaku bronił PARTIOKRACJI, która tak naprawdę nie jest na rękę Tobie tylko im ! Temu systemowi żyło się świetnie do tej pory ale teraz podnoszą wrzawę ponieważ ich dotychczasowa władza jest zagrożona, zagrożone są ich wpływy i pieniądze. Pozwolę sobie zacytować pana Ziemkiewicza bo bardzo trafnie opisał to co dzieje się dziś w Polsce, a jest nam przedstawiane jako zamach na demokrację:

„ODCINANIE GĘBY OD KORYTA PO PROSTU BOLI I STĄD JEST WRZASK” – Rafał Ziemkiewicz w programie BLIŻEJ.

12341624_156328354727689_2225342382238685994_n

Daleko mi do obrażania Polaków bo sam nim jestem i tylko Polska zwarta i zjednoczona to Polska silna, a władzy w naszym kraju, od lat, nic tak nie wychodzi jak dzielenie społeczeństwa. Jednak zastanów się Polaku nad powyższym zdaniem, żebyś przypadkiem nie dołączył do grona tych NOWOCZESNYCH „ANTYSYTEMOWCÓW”:

11215752_1652868728297339_1800855902794366729_n.jpg

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “KOD BALCEROWICZA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s