WOJNA POLSKO-POLSKA

Niestety, spór o trybunał podzielił Polskę, jak zwykle zresztą, na dwa obozy w myśl starej i niestety dobrze sprawdzającej się zasady „dziel i rządź”. W „zaokrągleniu” można obozy te podzielić na Nowoczesny i PISowy, żeby nie powiedzieć staroświecki. Do tego pierwszego w postaci KOD-u dołączyła sama śmietanka czołowych przedstawicieli poprzedniej władzy, zarówno polityków jak i dziennikarzy. Generalnie, jak by nie patrzeć, polityczni przegrani w ostatnich wyborach i wszyscy, którzy po tej przegranej mogą spodziewać się utraty wpływów i stołków, a co niektórzy nawet wolności. W szeroko rozumianych mediach, od radia, przez telewizję na internecie kończąc pojawiają się wzmianki na temat polskiego majdanu, mającego być wyrazem gniewu społeczeństwa na łamanie przez PIS podstawowych zasad demokracji itd. Podstawową rzeczą jaką Polak powinien zrozumieć to jest fakt, że: PIS nie łamie niczego, czego by już wcześniej w Polsce nie złamało PO! I niestety, prawdą jest wyświechtane już hasło, że KOD jedyne czego broni to KORYTA. Nie śmiem twierdzić, że gdy mówicie o PIS, że to czy tamto robi źle, to nie macie racji. Sęk w tym, że to nie jest powód by Polak na Polaka rękę podnosił broniąc jakiejś partii – PIS, PO, NOWOCZESNA nie ma znaczenia !

Obserwowałem ostatnio pewien dialog w sieci gdzie wyborca  pana Petru, który w odniesieniu do nadużyć PIS wypowiadał się mniej więcej w ten sposób: nie ma półprawdy, albo ktoś łamie prawo albo nie, a jak ktoś łamie prawo to powinien zostać osądzony i ukarany – znam autora tej wypowiedzi dlatego wiem, że wcześniej głosował na PO, a w wyborach prezydenckich na B. Komorowskiego, nie mogłem się powstrzymać, więc zapytałem – czyli zgadzasz się, że w pierwszej kolejności powinni zostać osądzeni aferzyści z PO-PSL i inni politycy tych partii odpowiedzialni za nadużycia lub zaniechania, łącznie z B. Komorowskim, na których głosowałeś? – w odpowiedzi przeczytałem: opuść moją tablicę i wracaj na swojego bloga z memami … a wyborcy Kukiza to idioci – oczywiście osoba ta również wiedziała, że głosowałem na ugrupowanie Pawła Kukiza. W obliczu takiej argumentacji, nie było sensu brnąć dalej w tą rozmowę, odpowiedziałem tylko: OK, tylko wytrzyj sobie tą pianę z ust. Chciałem wkleić tą rozmowę w całości, żeby nie zarzucono mi, że coś sobie dodałem lub odjąłem, niestety chwilę po moim komentarzu cały wątek znikną …. więc nie należy tego traktować jako cytat. Dlaczego jednak o tym w ogóle wspominam – ponieważ odzwierciedla to jak się nami manipuluje. Naprawdę nieważna jest sprawiedliwość czy dobro Polski, bo ważniejsze jest kto na kogo wytoczy więcej piany z ust. To nic, że zanim PIS wygrało wybory, rząd PO-PSL narobił takiego syfu, że teraz będzie ciężko to posprzątać. Najważniejsze jest teraz by rozliczyć PIS po dwóch miesiącach rządzenia i prezydenta A. Dudę. Co niektórzy jeszcze przed zaprzysiężeniem nowego prezydenta już wyciągali rękę po 500zł na każde dziecko. To nic, że uważają to za zwykłe rozdawnictwo, które przyniesie upadek ekonomiczny Polski.

Proszę Polaków o zachowanie rozsądku i trzeźwą ocenę obecnych wydarzeń w naszym kraju. Nikomu nie narzucam swoich poglądów ale dla mnie sprawy wyglądają następująco:

  1. Tuż przed wyborami parlamentarnymi, w obliczu zbliżającej się porażki PO i przegranej B. Komorowskiego w wyborach na prezydenta RP, powstaje NOWOCZESNA z wypompowanym na starcie sondażem, oraz liderem wspieranym przez niemieckie media i banki
  2. PO przewidując swoją porażkę chce zabezpieczyć się w postaci większości w TK
  3. PIS wygrywa wybory w taki sam demokratyczny sposób jak jego poprzednicy i nie robi nic czego nie robiła poprzednia władza.
  4. Kiedy PIS zaczęło krzyżować plany PO z TK, stworzono KOD by wyprowadzić ludzi na ulicę i w ten sposób obalić rząd PIS doprowadzając do powrotu „państwa teoretycznego” w postaci Nowoczesnej tratwy ratunkowej
  5. Kolejnym planem obalenia samodzielnego rządu PIS może stać się unieważnienie wyborów parlamentarnych przez Sąd Najwyższy. Do 19 stycznia ma on zadecydować czy wybory należy powtórzyć. Pretekstem do tego mają być liczne skargi na to, że z list PIS startowali członkowie innych partii. Zatem PIS miał startować jako koalicja z progiem wyborczym 8%. Pytanie moje jest takie: dlaczego problem ten zauważono dopiero po wyborach? I jaka jest zasadność powtarzania wyborów skoro PIS i tak te 8% spokojnie przekroczyło?

Jak widać ciężko rozstać się z władzą i rząd PO-PSL zostawił sobie wiele możliwości na wypadek przegranej w demokratycznych wyborach. Nie dajmy się zmanipulować. Jeśli uznają wybory za nieważne na ulicę wyjdą zwolennicy PIS. Tak czy siak Polska się podzieli i osłabi, a szary obywatel straci na tym najbardziej. Nie pozwólmy politykom nami pogrywać, jak pionkami na szachownicy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s