Media – Publiczne czy Polityczne ?

Trybunał Konstytucyjny, schodzi na drugi plan, ponieważ PIS zrobiło kolejny zamach – tym razem na media – tak te publiczne i te niezależne. Oczywiście nie jest wskazane, by formacja wygrywająca wybory i przejmująca rząd, swoimi ludźmi obsadzała najważniejsze „stołki” w kraju i przejmowała media – z założenia publiczne. Niestety tak się dzieje nie od dziś – nie od momentu, kiedy PIS wygrało wybory – tak samo robił rząd poprzedni i zastanawia mnie, jedno – dlaczego akurat teraz wywołuje to taką panikę? Zwolennicy PIS, jak i sami zainteresowani, argumentują, że to poprzednia władza tak zrobiła, a PIS teraz to tylko odkręca. Częściowo prawda, odkręcają to co poprzednia władza do tych mediów „wkręciła”, oczywiście przy okazji pojawia się w mediach przewaga dziennikarzy, przychylnych nowej władzy – czyli po staremu. Tylko dlaczego teraz mamy protestować ? Dlaczego teraz mamy wychodzić na ulicę? Czy ktoś z Was spodziewał się, że PIS, kiedy wygra wybory, pozostawi media bez zmian? Owe media przez długie lata kreowały Jarosława Kaczyńskiego i członków PIS jako ludzi niezrównoważonych emocjonalnie, fanatyków religijnych i obsesyjnie zapatrzonych w katastrofę smoleńską. I trzeba przyznać, że robiły to skutecznie – śmiem zaryzykować stwierdzenie, że wielu Polaków nie zagłosowało na PIS tylko dlatego, że skutecznie wmówiono im, że będą w każdą niedzielę pod przymusem do kościoła doprowadzani, że będą musieli nosić moherowy beret, a przynajmniej godzinę dziennie będą zmuszani oglądać telewizje Trwam i słuchać Radia Maryja, dodatkowo w każdym mieście stanie Krzyż upamiętniający katastrofę smoleńską, a w największych miastach stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego. Do czego zmierzam? -Do tego, że walka nie toczy się o wolne media i wolność słowa, prawda jest daleko od tych szczytnych celów, prawda jest cały czas ta sama i bardzo przyziemna – Ci którzy przywykli do ośmiorniczek na koszt obywatela, nie mogą się pogodzić z przegraną. Wyciągają na ulicę tych wszystkich, którzy uwierzyli w propagandę prowadzoną przez media, służące poprzedniej władzy, grzmiące że jak Jarek wierzy w o. Rydzyka to każdy Polak musi w niego wierzyć.

Niedawno oglądałem program T. Lisa, i przyjrzałem się jego gościom. Na pierwszy ogień obiektywnym głosem w mediach był pan Rzepliński z TK – TAK ten „apolityczny”, strasznie rozpaczał nad tym, jak to PIS sparaliżowało pracę TK. Następnym obiektywnym gościem był pan Petru – i tu znowu: TAK ten pan Petru, który był „mocą sprawczą” KOD-u, który ma obalić nową władzę w Polsce? W tym miejscu grafika specjalnie dla Ryszarda i miłośników KOD, z przesłaniem od „ojca” Nowoczesnej.

Balcerowicz o reformach

W dalszej części dowiedziałem się że, już nie samo to, że PIS zrobiło zamach na media było takie straszne ale, że zrobili to tak szybko. Może poprzednia władza nie miała samodzielnej większości i stąd przemiany w mediach, w ich wydaniu trwały troszkę dłużej? A może jednak wcale PIS nie są tacy szybcy, tylko ktoś chce żebyśmy tak myśleli? Dla przypomnienia B. Komorowskiemu zajęło to 2 miesiące: 2 miesiące po śmierci L. Kaczyńskiego, B. Komorowski rozwiązuje KRRiT . Później w tym samym programie, prowadzonym przez „pierwszego krzykacza” KOD, pojawili się tzw. eksperci, którzy wypowiedzieli się na temat sytuacji Polski. Po dwóch pierwszych gościach nie spodziewałem się usłyszeć jakiegokolwiek zdania z przeciwnej strony barykady od kolejnych. Nie pomyliłem się – do końca, starannie wybrani goście, „obiektywnie” wypowiadali się na temat nowej władzy.

Naprawdę nie trzeba długo szukać by przekonać się jak wolne media pracowały zanim prezes Jarek je zniewolił. Joanna Lichocka – dziennikarze wyrzuceni przez PO-PSL Pytam się dlaczego w imieniu tych dziennikarzy nikt nie krzyczał na ulicy? Dlaczego mam teraz protestować w interesie T. Lisa? – pewnie i tak dalej będzie zarabiał więcej niż ja, a już na pewno nie skończy pod mostem – cisną się słowa: „niech weźmie kredyt i zmieni pracę”

Odniosę się ponownie do sprawy Wojciecha Sumlińskiego. Proszę mi wytłumaczyć dlaczego w mediach, rzekomo wolnych, ciężko było znaleźć cokolwiek o zdarzeniu niecodziennym, – prezydent Polski Bronisław Komorowski składał zeznania w sądzie. Dla kontrastu podaję aktualną sprawę siostry króla Hiszpanii, która stanęła przed sądem. Mówili o tym nawet w polskiej telewizji, dla zainteresowanych link (hiszpańska księżniczka przed sądem). Wróćmy jednak do Polski – tak o tej sprawie wypowiadał się W. Sumliński:

Żałuję, że Polacy zostali odcięci od przekazu z tak bezprecedensowej rozprawy i pozbawieni wyrobienia sobie SAMODZIELNEJ OPINII o tak niezwykłym wydarzeniu, jakim w każdym normalnym kraju byłoby przesłuchanie prezydenta.”

wydarzeniem dnia we wszystkich serwisach informacyjnych, także w tzw. „Telewizji Publicznej”, była konsumpcja sałatki w Sejmie poseł Krystyny Pawłowicz.”

– to są te wolne media, o które tyle krzyku? Należy dodać, że gdy W. Sumliński został uniewinniony to …

Tematem dnia był źle zaparkowany Volkswagen Golf córki prezydenta Andrzeja Dudy…”

To nie były żadne „wolne media”, i niech nikt nie myśli, że próbuję Wam wcisnąć, że teraz będą ale odpowiedzcie mi na pytanie: W imię jakiej wolności pokrzykuje KOD, z którym maszeruje śmietanka reprezentująca rządy PO-PSL? Takiej?

KOD WPROST

Informacje przekazywane przez telewizję są starannie selekcjonowane by przedstawić społeczeństwu „odpowiedni” punkt widzenia, a nie Wasz własny.

(W tym miejscu, aby nie powielać, kopiuję mój komentarz do tego filmu z Facebooka):

„W którym miejscu minął się z prawdą ? Kto z obrońców KOD-u mi to wskaże ? A jeśli nie minął się z prawdą, to dlaczego mamy zostać poddani NIEMIECKIM SANKCJOM pod przykrywką UE troszczącej się o NASZĄ DEMOKRACJĘ ? Dlaczego mamy OBALAĆ RZĄD, skoro poprzedniego nikt przez 8 lat nie zdołał obalić ? Wskażcie mi, bo najwyraźniej zbłądziłem z LOGIKI drogi – W CZYM TAMTEN RZĄD BYŁ LEPSZY, że go nie chcieliście OBALAĆ, a w imię Nowoczesnego Ryszarda teraz MAMY DESTABILIZOWAĆ NASZ KRAJ ?”

Jeszcze coś na temat patriotów w Polsce – wiecie jak o nich mówią w „WOLNYCH” mediach? – Faszyści, Kibole itd. Od kilku lat organizuje się pielgrzymki kibiców na Jasną Górę:

KIBICE na jasnej górze

Słyszeliście o tej „USTAWCE” w telewizji? Kto do tego kościoła w końcu chodzi? Kibole? Faszyści? myślałem, że tylko mohery od PIS-u? Hmm…. Za to na pewno słyszeliście, jak to kibole zbierają się na Marszu Niepodległości, żeby palić wozy transmisyjne TVN-u i budki pod rosyjską ambasadą. Tak o tym słyszeliście, bo minister Sienkiewicz taką „koncepcję” wymyślił (o czym wspominałem tu Czego broni KOD) i zwalił to na rzekomych faszystów właśnie, żeby czasem społeczeństwo nie pomyślało, że ten marsz to coś dobrego. Chcecie mi powiedzieć, że media mają pozostać w takim stanie? To były dobre media tak?

Może uważacie też, że to jest w porządku, że większość polskich mediów jest w niemieckich rękach? Tego też nie należy zmieniać?

MEDIA NIEMIECKIE.jpgZnowu dla kontrastu – jak to było z tymi mediami w Niemczech:

Kiedy w 2005 roku zagraniczny kapitał przejmował dziennik „Berliner Zeitung”, w Niemczech wybuchła histeria.” 

Tak Niemcy sprzedawali media w obce ręce – tutaj cały artykuł.

Przykład Niemieckiej wolności słowa mieliśmy całkiem niedawno w sprawie „incydentów” z udziałem uchodźców. Każdy zainteresowany wie, że media ukrywały prawdę przed obywatelami. Dlatego w całym tym bałaganie z mediami, które przejmuje PIS jeden kierunek na pewno jest pozytywny – REPOLONIZACJA MEDIÓW -bo może to na dziś dzień myśl utopijna ale chciałbym doczekać czasów, w których miałbym pewność, że media w tym kraju są polskie, a nie tylko polskojęzyczne.

W każdym razie, na koniec chciałbym skierować kilka słów do tych z Was, którzy nie zgadzacie się na to, co teraz robi rząd z mediami. Pomijając, że całym sercem jestem za repolonizacją mediów, to zgadzam się z Wami – media powinny być apolityczne. Różnica jest taka, że skoro w poprzednich latach było tak jak to wykazałem powyżej- to dlaczego nie widziałem Was na ulicach wtedy, dlaczego teraz tam jesteście? Potraficie spojrzeć na to obiektywnie, wyłączając wpojoną Wam nienawiść do moherowego PIS-u i jego przywódcy Jarosława Kaczyńskiego? Moje zdanie jest takie: NIE MA ŻADNEGO ZAMACHU NA WOLNOŚĆ MEDIÓW – z prostej przyczyny, nie pamiętam kiedy one były wolne! Zawsze wpływała na nie władza, każda w różnym stopniu. Nie wydaje mi się, że dziś nagle jest to powód by obywatel Polski biegał na skargi do obcych państw, wolał by media w jego kraju były niemieckie niż polskie. Nie wydaje mi się, żeby słuszne było w imię Ryszarda Petru, Tomasz Lisa czy któregokolwiek gwiazdora ze świata polityki, mediów itp. podnoszenie ręki na drugiego Polaka – co niestety ma miejsce. A jeśli boicie się, że teraz w mediach będzie tylko propaganda to mam dla Was radę – róbcie to co ja robiłem przez ostatnie lata – nie oglądajcie ich, a informacje zdobywajcie sami.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s