Czy tak postępują prawdziwi Polacy ?

Polska jest teraz w bardzo ciekawym momencie swojej historii ponieważ… i tu zacytuję za MMK „Polska po raz pierwszy w historii III RP ma w pełni konserwatywny rząd u władzy”. Ten tekst kieruję bardziej do przeciwników obecnej władzy, bo logiczne jest, że przekonanych nie trzeba przekonywać. Dlatego od razu chciałbym, uprzedzając posądzenie o fanatyzm związany z panem Kolonko, zaznaczyć iż nie mam gwarancji że pan Kolonko mówi jak jest – po prostu mówi zgodnie z moim tokiem rozumowania i dlatego używam jego cytatów. Mówi językiem jakim, w moim mniemaniu, powinien mówić każdy prawdziwy Polak, a o tym ma być ten tekst.

Wracając do przemian w Polsce –  nie potrafię pojąć dlaczego są w naszym kraju ludzie, z wielu środowisk, politycy, dziennikarze … oraz ludzie którzy ich popierają, uznający że to świetny pomysł by Polska musiała się tłumaczyć na arenie międzynarodowej. Ja rozumiem, że można nie lubić PIS, można nie lubić Kukiza, Brauna, Kowalskiego albo JKM ale nie rozumiem jak będąc Polakiem można popierać idee nałożenia sankcji na własną ojczyznę. Jakim trzeba być człowiekiem, jakim obywatelem by na swój kraj ściągać tego rodzaju nieprzyjemności – żeby nie napisać upokorzenia? Nie chciałem, żeby PO rządziła w Polsce ale tak Wy wybraliście i musiałem to znosić i nie było żadnych debat na arenie międzynarodowej ani w sprawie wyrzucenia podpisów pod programem PO 4 x TAK, nie było afery w parlamencie gdy PO zrobiło zamach na trybunał konstytucyjny, nie było KOD-u gdy Bronisław Komorowski wprowadzał zmiany w Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji o czym pisałem tutaj MRBLONDYN.COM i w wielu innych sprawach nie było nic – CISZA!

Skoro mamy demokrację i zostali wybrani przedstawiciele partii PIS do rządzenia naszym krajem to nie sądzicie, że największym złamaniem demokracji byłoby obalenie tego rządu? Wybrali ich ludzie którym na Polsce zależy, a skąd wiem że im zależy bo zrobili to minimum i poszli zagłosować. I nie mogę uwierzyć, że prawdziwy Polak powie: „Trzeba doprowadzić do przedwczesnych wyborów”. PIS to nie jest idealna partia i pozostawia wiele do życzenia ale w pewnych kwestiach zmiana jest na plus i o tym wspomniał JKM w ostatniej debacie w sprawie Polski:

Na pewno jest to milowy krok na przód, w porównaniu do poprzedniego rządu sprawowanego przez koalicję PO-PSL i sposobu postrzegania „DOBRA OJCZYZNY” jaki reprezentuje dziś partia NOWOCZESNA. Bo to oni, przedstawiciele przegranych partii PO i PSL oraz nowy pretendent do objęcia władzy w Polsce czyli NOWOCZESNA i Ryszard Petru nawołują do nałożenia sankcji na Polskę, krytykują Polskę na świecie, nawołują do obalenia rządu i zdestabilizowania sytuacji wewnętrznej w naszej ojczyźnie tylko dlatego, że to nie oni wygrali – TAK NIE ROBI PRAWDZIWY POLAK! TAK NIE WYGLĄDA DEMOKRACJA! Nie można wierzyć we wszystkie tabelki, wykresy, sondaże czy ratingi, bo wszystko to można zmanipulować i kupić. Polecam poczytać: Czy Petru po znajomości obniżył rating Polsce. Polecam także materiał filmowy – jak należy podchodzić do takich sytuacji:

Wiele podmiotów, które utraciły swoje wpływy, bądź obawiają się je utracić, będzie próbowało wpłynąć na Waszą opinię poprzez narzędzia takie jak ratingi właśnie, spekulacje itd. – tak np. działa pan Petru. Wszystko ma na celu przekonać Was, że po objęciu władzy przez PIS wszystko zaczyna się sypać, a Polska zmierza prostą drogą do upadku. Jedynym, który może Was od tego ocalić jest R. Petru i NOWOCZESNA, do której już masowo przechodzą członkowie PO (działacze PO przechodzą do Nowoczesnej), a jedynym ratunkiem jest zorganizowanie majdanu w Polsce, obalenie rządu i przedwczesne wybory. – TAKIEJ LEPSZEJ POLSKI CHCECIE? Dlaczego nic takiego się nie działo kiedy Tusk kradł nasze pieniądze z ZUS-u? Dlaczego nic się takiego nie działo, gdy wyszło na jaw, że minister Sienkiewicz kazał spalić budkę pod rosyjską ambasadą i zwalił to na uczestników Marszu Niepodległości? Dlaczego nikt na świecie nie robił tyle szumu o Polsce po wszystkich aferach i przekrętach poprzedniego rządu o których przypominałem np. tu MRBLONDYN.COM. Dziwne co?

Wielu straci wiele jeśli Polska przestanie być podnóżkiem Europy, a zacznie dbać o swoje interesy i swoich obywateli. Wielu obawia się by Polska nie „wyrosła” na liczące się w Europie silne państwo. Wielu zapłaci dużo i zrobi wiele by Polska nie kontynuowała tej drogi. Dlatego trzeba brać przykład z takich rozwiązań jakie zastosował np. bank PKO BP PKO BP kończy współpracę z agencją Standard&Poor’s. Polska może być teraz silna jeśli nie damy się omamić i zaszczuć.

Jaka jest różnica między człowiekiem, któremu leży na sercu dobro ojczyzny, a tym któremu zależy na władzy i zapełnieniu własnej kieszeni? Posłuchajcie tych wypowiedzi i zapytajcie samych siebie ile razy słyszeliście podobne słowa z ust członków poprzedniego rządu PO-PSL albo R. Petru,członków Nowoczesnej czy KOD-u.

Marian Kowalski w odezwie do Polaków

Przy okazji M. Kowalskiego podrzucam fragment na temat wolnych mediów w demokracji, w której żyliśmy do niedawna Gdyby podobną akcję przeprowadził inny polityk niż Tusk 

Moim osobistym faworytem jest Stanisław Lesisz, kto nie zna to proszę bardzo:

Do tego dorzucam kolejną wypowiedź z Marszu Niepodległości:

Jeśli ktoś dalej uważa tak jak pan Petru, że Polskę trzeba sankcjonować dla Jej dobra, to w mojej ocenie wciąż nie myśli samodzielnie i nie rozumie co się właściwie stało – a stało się to:

CO SIĘ STAŁO W POLSCE

Dlatego Nowoczesna, razem z dużą częścią unijnych urzędników, ze szczególnym wskazaniem na Niemców, chcą zrobić wszystko by udowodnić, że Polska tonie, a winny temu jest nowo wybrany rząd. Niektórzy taki scenariusz przewidywali dawno temu ale takich ludzi „wolne” media za czasów PO-PSL nie pokazywały.

Oczywiście jak zawsze podkreślam, nie karzę nikomu polubić PIS ani M. Kowalskiego, czy też G. Brauna, chciałem tylko zwrócić uwagę na to, że są w Polsce ludzie, którzy mówią z troską i dumą o Polsce i ich wypowiedzi znacznie różnią się od tych które słyszymy na co dzień z ust znanych polityków czy dziennikarzy. Nie dajcie sobie wmówić, że Polska musi zostać ukarana, że Polska ma się upokarzać poprzez tłumaczenia przed innymi narodami. NIE WIERZCIE TYM KTÓRZY TAK TWIERDZĄ! Nie wierzcie, że tacy ludzie chcą dobra Polski. Polska ma szansę być wielka, musimy się o nią troszczyć, opowiadać o niej z szacunkiem, pamiętać naszą historię i naszych bohaterów, musimy być krajem niewzruszonym wobec zewnętrznych nacisków i przekazywać to następnym pokoleniom.

Bądźcie Patriotami.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s