Aborcja made in Poland!

„Dziel i rządź” ta zasada ma się świetnie w kraju Polską zwanym. Co tym razem? Kościół! O co poszło? O aborcję! Dla przypomnienia:

Pomijam kwestię tego, czy była to zaplanowana prowokacja z udziałem GW, to chyba każdy inteligentny człowiek potrafi ocenić sam.

Moje pytanie brzmi: Polaku, o co tyle krzyku? Kolejna sprawa, która dzieli społeczeństwo polskie, powodując, że jedni naskakują na drugich. W rzeczywistości nic nowego się nie wydarzyło. Prawda jest taka, że kościół ma za zadanie bronić każdego życia! – również tego nienarodzonego! Stanowisko kościoła, w sprawie aborcji jest takie samo od … chyba zawsze. Dla ludzi, którzy do tego kościoła przynależą to nie powinno być żadną sensacją, a ludzie, którzy nie chodzą do kościoła też nie powinni się dziwić, że ów kościół będzie dążył do całkowitego zakazu aborcji. Żeby jednak Polakom nie żyło się za spokojnie, temat jest podsycany bardziej i organizowana jest kolejna akcja:24 kwietnia.jpg

Proszę państwa, jak już wspominałem wyżej, kościół od zawsze jest za całkowitym zakazem aborcji i obronie życia – KAŻDEGO ŻYCIA. O ile wiem przynależność do tego kościoła jest dobrowolna i niech mi nikt nie mówi, że on nie wiedział, że kościół jest przeciwko aborcji bo narazi się tylko na śmieszność. Co do akcji zaplanowanej na 24 kwietnia – ludzie nie chodzący do kościoła, organizują akcję: NIE IDZIEMY DO KOŚCIOŁA – czy to nie jest jeszcze śmieszniejsze?

Może komuś zależy by odwrócić uwagę społeczeństwa takimi tematami zastępczymi? Może komuś zależy by wcisnąć społeczeństwu kolejny powód by nienawidzić PIS? Jest mnóstwo prawdziwych powodów by żywić niechęć do ugrupowania J. Kaczyńskiego ale projekt ustawy o całkowitym zakazie aborcji nie jest autorstwa PIS. Jeżeli wierzyć deklaracjom przedstawicieli PIS taki projekt nawet nie jest planowany przez to ugrupowanie. Propaganda jednak działa świetnie i mamy już pierwsze jej owoce takie jak to:PIS aborcja

To nic, że PIS nie jest autorem takiej ustawy, żeby było mało proszę zauważyć coś jeszcze: „ZDECYDOWALI” – to już jest faktem! Całkowity zakaz aborcji już wprowadzono? I w bardzo prosty sposób potwierdzamy teorię, że PIS robi nam z Polski katoland. Nienawiść Polaka do Polaka wybucha nowym świeżym płomieniem. To, że członkowie PIS, osobiście, popierają całkowity zakaz aborcji, też nie dziwi gdyż nie od dziś wiadomo, że znaczną część tego ugrupowania (o ile nie wszyscy) tworzą ludzie wierzący – czytaj: zgadzają się ze stanowiskiem kościoła. I o tym też wszyscy obywatele Polski powinni wiedzieć, szczególnie Ci, którzy na nich głosowali, a to, że 50% Polaków w ogóle nie raczyła ruszyć tyłków do urny to niech się teraz nie burzą bo nie idąc na wybory przyczynili się do wygranej „partii wierzącej”. Idąc dalej, nawet jeśliby teraz PIS takową ustawę przegłosował to Ci spośród tych 50%, którym się to nie podoba, mogą winić tylko samych siebie, a nie krzyczeć po kościołach.

Kolejna kwestia – Polaku wierzysz czy też nie wierzysz – nie ma znaczenia, pytam się kim jesteś by oceniać kogo można, a kogo nie można zabić? Czy dziecko powołane do życia (także te powołane do życia w tragicznych okolicznościach) jest winne temu w jakich okolicznościach zostało powołane do życia? A jeśli nie jest winne, czy wtedy należy mu się odmówić prawa do życia? Jeżeli człowiek już narodzony jest niewinny, czy należy go karać? Jeżeli nie, to dlaczego ta reguła nie obowiązuje człowieka nienarodzonego ale już poczętego? Bycie przeciwko aborcji to nie jest ocenianie ludzi, którzy jej dokonali, bo ludzie są tylko ludźmi. Są ludzie słabi i ludzie silni, i nie każdy jest w stanie udźwignąć taki ciężar jakim jest niechciane dziecko (niezależnie od powodów) – nie nam oceniać ale czy to, że czasem taka droga wydaje się człowiekowi najłatwiejsza jest gwarancją, że jest to droga właściwa, jest to droga sprawiedliwa? W końcu, czy jest to powód by człowiek decydował o życiu innego człowieka? Zapewne są wśród Was tacy którzy urodzili się przedwcześnie i prognozowano, że możecie nie przeżyć, tacy których urodzenie było zagrożeniem dla Waszych matek, tacy którzy mogli, bądź urodzili się nie w pełni sprawni, są wśród Was tacy, którzy takich ludzi znają i może nawet kochają – czy uważacie, że lepiej gdyby/ście zostali USUNIĘCI?

reagan

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Aborcja made in Poland!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s