” …ucieka czas Kim będziesz kiedy Bóg odwoła nas?”

Dziś temat dla niektórych drażliwy, dla innych kontrowersyjny … W naszym kraju (według CBOS z 2016), 56% pytanych Polaków deklaruje niezachwianą wiarę w Boga. Co z resztą? W dzisiejszych czasach media kreują nam naszych idoli, media decydują kto powinien być autorytetem, przykładem do naśladowania.  Programy typu „Mam Talent”, „Idol”, „Taniec z Gwiazdami” itp. itd.  – młodzi, a nawet i starsi oglądając telewizję wyrabiają sobie opinię o tym kto jest „fajny”, a kto nie. Niestety Bóg czy wiara to temat dziś nudny, zwyczajnie się nie sprzedaje. Nie ma więc miejsca w telewizji na Dobromira Makowskiego, a szkoda. Jest postacią, która jest świetnym „materiałem” na idola dla dzisiejszej młodzieży narażonej na pokusy współczesnego świata. Człowiek ten przeszedł drogę „od zera do bohatera” ale, jak mówi, nie dałby rady zrobić tego sam – mimo to nie usłyszysz o Nim jeśli nie pokopiesz sam w czeluściach internetu. Jest świetnym przykładem do naśladowania dla tzw. młodzieży trudnej z rozbitych i patologicznych rodzin ale także dla Ciebie i mnie, gdyż On jako postać, sam w sobie jest dowodem na to, że Bóg istnieje! Jeżeli nie dostrzegasz tych dowodów na co dzień – posłuchaj Dobromira koniecznie! Nie można przejść obok jego słów bez reakcji – dla mnie osobiście, ten człowiek realnie został natchniony przez Boga – możesz się ze mną nie zgodzić ale chociaż spróbuj i daj sobie szansę – to wciąga 🙂 . Na zachętę spróbuję przybliżyć tu przesłanie Dobromira dla wszystkich ateistów odnośnie pochodzenia człowieka:

Każdy z Nas na pewno, lepiej lub gorzej, kojarzy mechanizm zegara – mnóstwo małych trybików współpracujących ze sobą w sposób tak doskonały, że niewielu z nas umiałoby sobie wyobrazić życie bez tego wynalazku. Więc teraz pytanie dla tych racjonalnie myślących, tych twardo stąpających po ziemi … Czy uwierzyłbyś mi gdybym Ci powiedział, że ten perfekcyjnie działający mechanizm wyznaczający nam tępo życia, nie ma swojego projektanta?  ….. Zastanówmy się teraz nad człowiekiem – czyż nie jest najgenialniejszym mechanizmem na ziemi? Ile procesów zachodzi w Twoim ciele, tak perfekcyjnie, że dzięki temu możesz wstawać codziennie rano z łóżka, otwierać oczy, widzieć, czuć, dotykać … ? Sam mózg człowieka, wciąż dziś, dla naukowców to wielka niewiadoma … Chcecie mi powiedzieć, że mechanizm działający po stokroć lepiej niż zegarek nie ma swojego projektanta? Wy logicznie rozumowo myślący, nie brudzący się nonsensami, wykształceni inteligenci chcecie mi powiedzieć, że „To” wyewoluowało z małpy? Że odbyło się to bez udziału jakiegokolwiek „projektanta” ?

Z czego więc wyewoluowała ta małpa? Puff! Boom! Syk! i stało się? Proszę nie wyciągać wniosków typu, że próbuję tu zakwestionować teorię ewolucji ale odwołując się do Waszego rozumowego postrzeganie świata wyjaśnijcie mi coś. Nawet jeśli przyjmiemy, że  świat (w tym i człowiek) składa się z atomów bądź wyewoluował z czegoś co było wcześniej, z chaosu czy czegokolwiek … to skąd się wziął ten atom, ten chaos? Dla mnie logiczne jest, że zarówno świat jak i człowiek ma swojego projektanta i jest nim Bóg. Znowu, możecie się nie zgodzić ze mną ale … jest coś więcej!

Mt 13,14-16

14 Spełnia się na nich to, co mówi proroctwo Izajasza: „Słuchem słuchać będziecie, a nie pojmiecie; i patrząc patrzeć będziecie, a nie zobaczycie. 15 Roztyło się bowiem serce tego ludu, z oporem słuchali uszami, a oczy swe przymknęli, by przypadkiem nie zobaczyć oczami, a uszami nie usłyszeć, a sercem nie pojąć i nie nawrócić się, a uzdrowiłbym ich”. 16 Szczęśliwe wasze oczy, że widzą, wasze uszy, że słyszą.

Bóg dał nam wolny wybór i nikogo na siłę nie będę przekonywał ale bardzo zachęcam do studiowania Pisma Świętego – tam jest wszystko czego człowiek potrzebuje, i na swoim przykładzie mogę zapewnić, że dążenie do Boga zmienia ludzkie życie na lepsze. Jeśli choć na chwilę zastanowiliście się nad zweryfikowaniem Waszej pewności co do tego, że Boga nie ma rozpowszechnijcie ten tekst, niech Bóg stanie się modny w dzisiejszym świecie!

Na koniec utwór, z którego zaczerpnąłem powyższy nagłówek … autorstwa Dobromira. Bóg z Wami.

Ten artykuł natchniony jest świadectwem wiary Dobromira Mak Makowskiego, który w całości znajdziecie tutaj: świadectwo wiary Dobromir Makowski.

Reklamy

2 uwagi do wpisu “” …ucieka czas Kim będziesz kiedy Bóg odwoła nas?”

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s