CETA TTIP ABORCJA I POLSCY NAZIŚCI

Pomieszałem ale zaraz wszystko się ułoży w jednolitą całość i będzie jasne. Ostatnie dni w Polsce, obywatele spędzili nad wojną o aborcję. W tym czasie wtórną młodość przeżył jeden z moich wcześniejszych wpisów Aborcja Made In Poland. Dlaczego tak się stało? Odpowiedź jest prosta! Obywatele pomyśleli sobie, że to temat bieżący! Tymczasem post pochodzi z 8 kwietnia tego, 2016, roku! I co z tego? Ano to, że nie minął nawet rok kiedy temat ABORCJA został rzucony ponownie Polakom, na pożarcie! Dlaczego już drugi raz w roku Polska zawrzała z tego samego powodu, który był już rozpatrywany? Tak! Magiczne skróty CETA oraz TTIP! Ale o tym za chwilę. Miliony Polaków (głównie Polek) wzięło udział w „czarnym proteście” – proteście przeciwko całkowitemu zakazowi aborcji. Wiele zabawnych sytuacji w związku z tym się wydarzyło:

  1. Jak zwykle popisała się .Nowoczesna Dość Dyktatury Kobiet
  2. Praktycznie każdy (a przynajmniej duża większość) pytana na czarnym proteście dlaczego tu są odpowiadała, że: no bo Kaczyński …, no bo PIS, … – panowie i panie TO NIE BYŁ PROJEKT AUTORSTWA PIS ! – to, że oni ten temat podchwycili, wykorzystali i nim manipulowali – to osobna sprawa … ale generalnie z wypowiedzi wynika, że był to bardziej protest anty-PIS-owski.. dlaczego mamy czarny protest. Już nie wspomnę, że tylko garstka przeczytała treść tej OBYWATELSKIEJ ustawy.
  3. Pani Wellman namawia do strajku kobiet Wellman Strajkuje – nie jest głupią krową.
  4. Protest o godność dla kobiet ? Z pewnością NIEKTÓRZY, czegokolwiek bronili, nie była to godność!

czarny-protest-kolaz

Oczywiście nie wszystkie transparenty były „mało godne”, znalazłem wręcz jeden bardzo trafiony:

czarny-protest-wolnosc

„Tu nie chodzi o aborcję!” – dokładnie! „Tu chodzi o wolność!” – również trafione! Sposób w jaki głosowały partie polityczne w tej sprawie i fakt, że temat jest odgrzewany drugi raz w ciągu zaledwie roku sugeruje, że jest to przykrywka dla wprowadzenia umów dotyczących wolnego handlu CETA i TTIP. Tutaj największą kontrowersję budzi fakt, że międzynarodowe korporacje będą mogły podawać do sądu państwa, które ich zdaniem, będą działać na szkodę dla ich biznesu. Czyli, wracając do hasła z powyższego obrazka – państwo będzie miało ograniczoną wolność, w samostanowieniu w sprawach gospodarki własnego kraju! Jakie jeszcze może przynieść skutki wprowadzenie tych umów? kilka z nich na poniższych grafikach:

Pokaz slajdów wymaga JavaScript.

W dyskusjach na temat w/w umów spotkałem się z argumentacją, że większa konkurencja ze strony obcych firm będzie przecież korzystna dla klienta bo wymusi na firmach lepszą jakość produktów i niższe ceny. A jak to wygląda w praktyce?

korporacje-ktore-kontroluja-wszystko

Z pozoru może wydawać się, że konkurencja jest ogromna ale w praktyce wszystko ogranicza się do kilku podmiotów, które kontrolują większość produktów w sklepach, więc nie widzę pola do tego, by można było mówić tu o jakiejś większej konkurencji ! Dla smaczku dodam, że taki np. Kraft czy Pepsico, jako dodatek smakowy dodają …., a zresztą przeczytajcie sami ludzkie płody w przemyśle (wątek łączy zarówno sprawę aborcji jak i wielkich korporacji dostających, dzięki CETA i TTIP, nowe możliwości by monopolizować nasz rodzimy rynek).

Kolejna sprawa – wielu z Was zapewne kojarzy sprawę związaną z sieciówką Tesco Dla Polaków produkty drugiej kategorii. Więc się pytam gdzie ta lepsza jakość produktów odkąd zaczęliśmy wpuszczać zagraniczne firmy na Polski rynek? Wiecie spotkałem się z taką odpowiedzią na ten argument:

„Czyli jak kiepskie muszą być polskie produkty skoro takiemu Tesco dalej opłaca się wysyłać do Polski produkty drugiej kategorii”

Pomimo, że nie zgadzam się z tym, że polskie produkty są gorsze (przynajmniej w niektórych dziedzinach są nawet lepsze), to pozwolę sobie zapytać: Jakie równe szanse mają dawać umowy takie jak CETA i TTIP, zarówno rodzimym jak i zagranicznym firmom? Bo oto wielkie zachodnie korporacje, które wyrobiły sobie markę na świecie, dzięki współpracy z nazistami nagle przychodzą do Nas i oferują nam uczciwą konkurencję? Dziś w wielu krajach  europejskich i nie tylko nazywają nas: faszyści i antysemici, bo nie chcemy przyjmować uchodźców i mamy problem z wypłaceniem Żydom odszkodowań za Niemieckie Obozy Zagłady. W czasach kiedy w Polsce nie było praktycznie nic polskiego i polskość tępiono w każdym aspekcie życia, takie firmy jak BMW, Bayer,  … mogły się rozwijać by w dzisiejszych czasach stać się wielkimi korporacjami.

I proszę mi powiedzieć dlaczego polskie, rodzące się po wojnie marki nie miałaby mieć uprzywilejowanej sytuacji na polskim rynku? Skoro i tak mają „w plecy” z np. firmą BAYER, która to doskonaliła swoje produkty eksperymentując (i w tym samym czasie uśmiercając), na więźniach z Niemieckich Obozów Zagłady. Dlaczego, mamy się godzić na umowy takie jak CETA i pozwalać by taka firma, która wyrosła na giganta farmaceutycznego poprzez zabijanie ludzi (także Polaków), mogła dziś zaskarżyć polski rząd ? Rozumiem, że niektórzy powiedzą, że to już historia i teraz w tych firmach są inni ludzie … Nie zmienia to faktu, że konkurencja nie jest równa i dawanie obcym koncernom jeszcze większych narzędzi do monopolizowania naszego rynku jest chyba niezbyt rozsądnym posunięciem. Tymczasem pan Morawiecki z pełną determinacją podąża w tym kierunku !

Czy w tej sprawie zmobilizujemy się tak jak na czarnym proteście?

czarny-protest-5-tyle-bylo-ludzi

Czy wyjdzie na ulicę tylu Polaków w proteście przeciwko umowom o wolnym handlu typu CETA i TTIP?

ceta

Czy pozwolimy na to by polskie społeczeństwo za jakiś czas znowu pobiło się o aborcję, albo związki partnerskie itp., podczas gdy obce korporacje będą zawłaszczać polski rynek jednocześnie wykorzystywać Nas jako tanią siłę roboczą w swoich marketach i nazywać Nas faszystami? Wierzę, że #POTRAFISZPOLSKO

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s