Petru nowym Tuskiem, a Kijowski nowym Wałęsą ?

W polskim sejmie historia zatoczyła koło, czy Polska da się nabrać ponownie?  Gdyby ktoś jeszcze nie wiedział –  tzw. „opozycja” w postaci PO, PSL i oczywiście .N próbowała zablokować prace sejmu. Dlaczego ? –  oficjalnie  z powodu ataku rządzącej partii PIS na wolność słowa itd. Przypadek sprawił, że w ten dzień pod głosowanie poddana miała zostać tzw. ustawa dezubekizacyjna. Czyli PIS podjął próbę ponownego rozliczenia komunistów. Wspomniana wyżej opozycja, w „spontanicznym” proteście, nie wpuściła więc polityków PIS na „kluczowe pozycje” w sali sejmowej.

daf353f12a7c41ccba1dad16558f008c

Wiecie co mi to przypomina? Lata temu, też podjęto próbę rozliczenia się z komunizmem:

Jak wiadomo, między innymi dzięki takim zacnym personom jak laureat nagrody nobla TW Bolek , dekomunizacja przebiegła „pomyślnie”- komuna upadała ( na 4 łapy ),  i widoczny na materiale filmowym pan od liczenia głosów, zajmuje ciepłą posadkę w UE. Więc oto dziś, jak wspomniałem na początku, historia zatoczyła wielkie koło. Znowu znalazł się ktoś, kto chciałby dokonać ostatecznego rozliczenia i znów mamy bohatera ludu walczącego o wolność i kolejnego kandydata na nowego premiera. Jako, że PIS rządzi już za długo (aż rok), trzeba znowu ten kraj podpalić by przywrócić władzę „tym którym się należy” i którzy tak dobrze rządzili przez lat 8. Panowie Petru i Kijowski ramię w ramię z PO i PSL oraz z błogosławieństwem Lecha Wałęsy oraz pełnym poparciem niemieckich ale polskojęzycznych mediów urządzają nam powtórkę z „Nocnej Zmiany”.

W tym miejscu muszę przytoczyć kluczową dla tej sprawy wypowiedź, a dziś można wręcz nazwać ją proroczą:

Żarty się skończyły dla poprzedniej władzy – nie tylko skończyło się koryto ale także zaistniało duże ryzyko poniesienia konsekwencji za swoje grzechy. Jakie grzechy może ktoś zapyta? W odpowiedzi odsyłam do mojego starszego posta Czego Broni KOD.

Pod przykrywką walki o wolność i demokrację cała ta machina, która rozrosła się po 89 roku w naszym kraju i grabiła obywateli, działając na szkodę Naszej ojczyzny , próbuje Nam teraz wmówić, że wróciła komuna za sprawą PIS-u, i my zwyczajni ludzie, powinniśmy teraz wyjść na ulicę, obalić demokratycznie wybrany rząd i zdestabilizować Naszą ojczyznę, by oni mogli uniknąć konsekwencji. Bo przecież tylko kelnerzy są winni, no i oczywiście Kaczyński. Możemy się nie zgadzać ze sobą, możemy się nie zgadzać z wszystkimi stanowiskami reprezentowanymi przez PIS, możemy być wierzący lub nie ale zadajmy sobie to pytanie: Czy naprawdę wierzymy w to, że tacy ludzie jak A. Seremet i koledzy z jego partii oraz koalicjantów są tymi, z którymi chcemy stanąć ramię w ramię? Czy to są właściwi ludzie by nas reprezentować? To są Nasi liderzy? 8 lat „C@#j dupa i kamieni kupa” i Polska powinna im zaufać i uwierzyć, że im o wolność i demokrację chodzi, kiedy Nam mówią pluj na Kaczyńskiego, Kaczyński to dyktator ?

Za tych ludzi, którzy się boją, że będą musieli żyć tak jak niejeden z Nas teraz żyje za 2000 zł na miesiąc albo za tych, którzy idiotami nazywali takich, co za mniej niż 6000 zł pracują ?!  Czy naprawdę wierzymy, że protest opozycji w sejmie był spontaniczny i miał na celu bronic wolnych mediów? I nie miało to nic wspólnego z tym, że PIS chciał obniżyć emerytury funkcjonariuszom SB za czasów PRL? I kartki dla protestujących też były wydrukowane spontanicznie…

Przy wielu kontrowersjach jakie rząd PIS budzi, bo wiele można im zarzucić, namawiam: Wytrzymaliście 8 lat rządów PO+PSL, wytrzymajcie jeszcze 3 lata z PIS i wybierzcie lepiej w następnych wyborach jeśli uznacie, że ten rząd się również nie sprawdził. Polacy nie dopuście tylko do zdestabilizowania Naszej ojczyzny. Spójrzcie co przyniósł Majdan Ukrainie? Zajęcie ziem i konflikt zbrojny! Czy tego chcemy dla Polski? Aby ginęli Polacy z rąk Polaków w imię czego? UB-eckich emerytur, zegarka S. Nowaka czy ośmiorniczek Sikorskiego?

Ostatnia kwestia – PIS ustawę dezubekizacyjną przegłosował, między innymi dzięki dwóm posłom z klubu Kukiz’15, wspominam o tym ponieważ uważam taką postawę za godną pochwały.  W słusznej sprawie powinniśmy się jednoczyć bo tylko tak do czegoś dojdziemy i zamkniemy w końcu pewien rozdział Naszej historii. Nie rozumiem gdzie podziali się inni posłowie z klubu Kukiz”15 z panem Pawłem na czele. Ten, który tyle mówił o konieczności dekomunizacji, gdzie był kiedy głosowano za obniżeniem emerytur dla funkcjonariuszy UB? To samo pytanie mam do pana R. Winnickiego, który tak skomentował całą sytuację:winnicki-nie-glosowal

Z całym szacunkiem do obu panów i z pełną odpowiedzialnością za głos oddany na klub Kukiz”15, w tej konkretnej sprawie obiektywność obliguje mnie do napiętnowania takiej postawy. Osoby, które tyle o dekomunizacji „krzyczą” powinny w tej kwestii poprzeć rząd PIS. W podobnej retoryce wypowiedział się również pan J.Wilk, który skrytykował na Twitterze swoich kolegów

jacek-wilk-twiter

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s