Anty-Chrześcijański Hate !

Tak jak obiecałem, w poprzednim poście, Robią Nas w konia, wracam do odcinka PodziemnaTV, a właściwie ostatnich dwóch odcinków. Pierwszy, poświęcony był wielkiemu wydarzeniu, jakim było zawierzenie Polski Jezusowi Chrystusowi pseudo-KATOLICY i pseudo-WIERZĄCY u władzy #161 oraz drugi PARTIE POLITYCZNE #162, który był niejako kontynuacją poprzedniego, a przynajmniej jego druga połowa. Czemu te odcinki były takie szczególne? Pan Konrad Daniel zadeklarował się publicznie, jako osoba wierząca, kierująca się w swoim życiu wiarą i opierająca się na Słowie Bożym. Ponadto w genialny sposób wyeksponował obłudę i hipokryzję, niektórych osób, deklarujących się jako katolicy, chrześcijanie itd. ze szczególnym wskazaniem na polskich polityków.

No i teraz komentarze do tych odcinków … były też pozytywne – powiem więcej, jestem mile zaskoczony, że było ich tak dużo – jest nadzieja w Narodzie! Ale ja dziś będę mówił o tych „złych” komentarzach tzw. hejterów. Nie będę się rozpisywał na temat komentarzy zawierających słowa powszechnie uznawane za obelżywe – autorzy wystawiają w ten sposób świadectwo tylko sobie.  Inni komentatorzy wykorzystali okazję by przez 30 linijek (i więcej) wykłócać się o to, kto zna lepiej Biblię, kto jest bardziej wierzący itd. … kolejny powód do podziałów i kłótni – w skrócie osoby kompletnie nie pojęły o czym mówił do Nich pan Konrad. Jeszcze inni cytatami z Biblii przekonywali prowadzącego, że popełnił fatalny błąd bo polityki i wiary się nie miesza – „królestwo Boże nie jest z tego świata”. Oczywiście, że nie jest ale – sęk w tym, że nie o to w ogóle chodziło. Rzecz w tym, że część odbiorców w ogóle nie zrozumiała sedna przekazu bo za bardzo skupili się na wyszukiwaniu czegoś, co można by Konradowi wytknąć. Aż się kusi o przytoczenie fragmentu „kto ma uszy niechaj słucha” … widać, to nie jest takie proste.

Najlepsi byli jednak Ci, którzy zaczęli się odgrażać, że to już koniec! Więcej PodziemnejTV nie będą oglądać! Daję „unsuba”! – grozili. Taki był dobry kanał, takie mądre rzeczy pan Konrad mówił i nagle … pan Konrad przyznał się do wiary w Boga i …. tak! przestał być mądry. Teraz jest tylko kolejnym moherem wierzącym w gusła. Mam nadzieję, że wszyscy nadążacie co próbuję pokazać? Takie rzeczy piszą ludzie, którzy deklarują się jako logicznie myślący.

Jeszcze inni uprzejmie poinformowali twórcę kanału, że nie może on poruszać kwestii Boga i wiary na swoim kanale. Ja nie wiem jak czytelnicy i inni blogerzy to widzą, ale w mojej skromnej opinii, to autor decyduje o czym napisze książkę, tak? Książka albo się sprzeda lepiej, albo gorzej, albo wcale i to już jest konsekwencja, którą ponosi autor. Czy ktoś z Was po kupieniu i przeczytaniu książki pisze do autora: „nie pisz pan o tym bo mi się to nie podoba” ?! Nie podoba się? – Nie czytaj\oglądaj! Niestety łatwiej się wyżyć w komentarzu niż przejść spokojnie obok.

Żyjemy w Polsce, w czasach, kiedy wielu obywateli uległo wielkiej nagonce na wiarę, na katolicyzm, na ojca Rydzyka i cały ten moherowy Kaczyński rząd, zmuszający niewinnych ateistów do przestrzegania wyimaginowanego (według nich) prawa Bożego. Ja nie zamierzam bronić PISu ani kościoła katolickiego, ale efektem tego jest wielkie szufladkowanie. Wrzuca się do jednego wora tych, którzy wiarę deklarują na pokaz, może wielu z nich nawet ma szczere chęci ale co po tym, jeśli nie czytają Słowa Bożego albo czytają ale próbują dopisać do tego swoją ideologię, albo wymyślają prawa, o których w Biblii nie ma słowa. Są ludzie prawdziwie wierzący i ufam, że pan Konrad Daniel do takich się zalicza, pomimo, że jeden z komentarzy zasugerował, że teraz po prostu jest moda na publiczne deklarowanie wiary. Przykładem ma być wzrost poparcia narodowców, ze swoim sloganem Bóg, Honor, Ojczyzna. Wielu, takie wartości, rozpowszechniane w polskim społeczeństwie nie są na rękę i próbuje się zatrzeć granicę między narodowcem, a „łysym karkiem z bejsbolem bijącym brudasów” – ale dziś nie o tym.

Sedno, zarówno mojego wpisu, jak i omawianych odcinków na kanale PodziemnaTV , zawiera się w jednym cytacie z Biblii – „Po owocach ich poznacie”. Jeśli ktoś kłamie, kradnie itd. … ubliża Wam w komentarzach czy ulega pysze i wywyższa się ponad innych, nawet z powodu swojej wiary lub próbuje Wam na siłę swoją wiarę narzucić – taki człowiek nie zna Słowa Bożego i za wszystko odbierze zapłatę kiedy przyjdzie czas. Wszystko o czym Biblia mówi, i co Konrad Daniel przytacza to, żeby takich ludzi się wystrzegać i nie dać się sprowokować do złości i gniewu. Dlatego jeżeli ktoś według Was jest mądrym i prawym człowiekiem i nagle dowiecie się, że jest wierzący, to zamiast go przekreślać warto się zastanowić, czy jego mądrość nie ma czasem związku z jego Bogiem i jego silną i prawdziwą, nieudawaną wiarą. Drodzy państwo, jeśli ktoś przyznaje się do wiary to nie znaczy, że będzie Was teraz, mniej lub bardziej nachalnie, na siłę nawracał. Każdy, kto czyta Słowo Boże wie, że na siłę nikogo nie nawróci! To tak nie działa! Bóg wyciąga rękę do każdego ale każdy musi chcieć tą rękę przyjąć z własnej nie przymuszonej woli. Wola poznania Boga jest kluczowa, bez Naszej woli nic z tego nie będzie. Droga wiary nie jest drogą łatwą ale nic wartościowego nie przychodzi bez wysiłku i dlatego warto ten wysiłek podjąć.

Na koniec odniosę się do miłości, wspominał o niej Konrad Daniel, a sam Jezus Chrystus pytany o najważniejsze spośród przykazań, wskazał właśnie na przykazanie miłości. Miłość nie jest rzeczą łatwą, miłość trzeba pielęgnować, co wymaga wiele pracy z naszej strony. Jak trudna jest miłość dowodzi liczba rozwodów … hmm, a może dowodzi to raczej skali zepsucia Naszego społeczeństwa? Lenistwa, braku chęci i niemożności podjęcia takiego wysiłku? Tym tropem dochodzimy w końcu do miłości względem wroga naszego. Ilu z Was jest w stanie umiłować wroga swego? O ile łatwiej jest Nam opluć bliźniego, oczernić i upodlić, niż wybaczyć i okazać miłosierdzie? Czy prawdziwą siłę wykaże ten, który za cios odda ciosem? Czy prawdziwe męstwo pokaże ten, który za krzywdę odpłaci zemstą?  Oto odpowiedź:

Film ten nie jest nowy, wielu z Was go widziało ale może zapomniało, wielu nie potrafiłoby się zdobyć na tak wielki akt miłosierdzia ale kto prawdziwie zna i stosuje Słowo Boże, nauczy się tego, choć nie jest to łatwe. Możecie mi mówić, że Biblia to kolejna bajka ale ja Wiem, a ten film jest tylko jednym z wielu dowodów, że Biblia zawiera tylko prawdę!

Dorzucę jeszcze cytat … tym razem nie z Biblii.

„… If it’s an eye for an eye
Then we all go blind!
Is it hard to see? „

                        – Three Days Grace, „Human Race”

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s