Co złego jest w Biblii ?

Zacząłem czytać Biblię pół roku temu, może rok, a właściwie Nowy Testament. Byłem ciekaw co ludzi tak drażni w tej „książce”, co tam jest takiego zdrożnego, czego nie potrafią co poniektórzy zdzierżyć. Na niektórych „księga” ta działa wręcz jak płachta na byka, publicznie ją palą albo niszczą w inny sposób. Długo nie potrafiłem zrozumieć co takiego tam widzą, co wyzwala w nich tak wielką niechęć by krytykować zawarte w niej słowo oraz ludzi którzy to słowo studiują przy każdej nadarzającej się okazji. Ale w końcu pojąłem.

Widzicie, Biblia w bardzo prosty i klarowny sposób, oddziela to, co jest złe od tego co dobre. Nie ma tam półśrodków czy odcieni szarości. Zło jest złem i nie pozostawia co do tego wątpliwości. Zapytacie: No ale co w tym złego? Dla zdrowo myślącego człowieka nic. Może raczej powinienem powiedzieć dla człowieka, który nie ma nic na sumieniu, ale takich jest niewielu, a może nawet wcale, więc to też nietrafione. Wszyscy jesteśmy grzesznikami zgodnie z Biblią i nie jest to wielka tragedia. No to kogo tak bardzo boli Słowo Boże? Sęk w tym, że w grupie tej są tacy grzesznicy, którzy nie potrafią tego faktu zaakceptować. Wymyślają tysiące powodów by siebie usprawiedliwić i swoje złe czyny przedstawić w innym świetle tak by ich własne sumienie pozornie oczyścić. W efekcie nie uznają oni swoich czynów za złe i tak długo sobie te różne usprawiedliwienia powtarzali i rozpowszechniali, że sami w nie uwierzyli, a razem z nimi znaczna część ludzkiej populacji. I teraz gdy ktoś im przypomni i pokaże czarno na białym, że pewne zachowania są złe i nie da się ich wybielić, wtedy zaczynają się burzyć. Biblia tak czyni więc burzą się przeciwko Biblii! Większość populacji grzeszy, ale nie chce siebie widzieć jako grzeszników, tylko jako ludzi przyzwoitych. Co więcej nie chce żeby inni nas postrzegali za grzeszników. Wszystko to sprawia że grono ludzi bardzo chętnie popiera ataki na Słowo Boże, gdyż tylko Ono stoi im na przeszkodzie do postrzegania siebie jak osoby dobre, w szerokim tego słowa znaczeniu, a nie złe! To cała tajemnica nienawiści do Boga i jego słowa.

Wielu dziś tłumaczy sobie, bo i też wszech otaczające nas medialne społeczeństwo nam tak tłumaczy, że nie jesteśmy źli, kiedy pijemy czy bierzemy narkotyki, bo wszystko jest dla ludzi. Źli są tylko mordercy i gwałciciele. To, że ktoś woli chłopców niż dziewczyny to jest normalne, każdy ma przecież prawo do wyboru z kim będzie dzielił łóżko. Aborcja jest Ok – to pomaga ludziom uniknąć życiowych tragedii więc nie mów mi, że to jest morderstwo. Zazdrość, zawiść, kłamstwo, oszczerstwa to już w ogóle nic takiego – każdemu się to przecież zdarza. Tak Nas dzisiejszy, ziemski świat usprawiedliwia. Nie chcemy przyznać że to zło się dzieje, że nierzadko jest Naszym udziałem. Tak właśnie zło zwycięża i rozprzestrzenia się coraz bardziej po ziemi. I nawet w tym momencie Biblia nie karze Nam grzeszników oceniać, a tym bardziej skreślać. Przeciwnie, pomimo iż ktoś nie zachowuje się dobrze, traktuj go z szacunkiem i upomnij jak brata swojego!

Proszę państwa Biblia to piękna i mądra księga dająca wskazówki jak żyć w zgodzie z Bogiem ale także ze sobą, z naturą, z rodziną czy sąsiadem! Biblia mówi o miłości i pokoju! Żyjąc zgodnie z zawartym w niej słowem uchronilibyśmy ten świat przed wszelkim złem. Nawet niewierzący w Boga, a żyjący zgodnie z prawami, które podpowiada Biblia człowiek, nie może stać się zły!

Wielu nie wierzy w Boga ale uważa się za dobrych ludzi, ale czy jeśli odsuniemy tą zasłonę usprawiedliwień i wymówek, czy naprawdę jesteśmy tacy prawi i sprawiedliwi?

Co więc złego jest w Biblii? No cóż, poza tym, że obnaża hipokryzję złych ludzi mających się i chcących uchodzić za dobrych, a wręcz wzór do naśladowania …. odpowiedzcie sobie sami i zacznijcie czytać Biblię.

To jest „książka”, której nie da się nigdy skończyć – można, a wręcz należy ją czytać od nowa i od nowa. Z tego prostego powodu, że zawiera uniwersalne prawdy, które wskazują Nam jak żyć i które my dobrze znamy ale zapominamy o nich bo otaczający Nas świat robi wszystko żebyśmy o nich zapominali lub je zniekształcali pod swoje korzyści.

Reklamy

Jedna uwaga do wpisu “Co złego jest w Biblii ?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s