Ateizm domeną logicznie myślących?

Natknąłem się ostatnio na genialny artykuł, w którym wiara w Boga – czyli wiara w Miłość jako najwyższą wartość (w odniesieniu do Biblii) – jest zrównana z miłością do alkoholu lub narkotyków. -Taki kwiatek 🙂 . Genialna teza pani Gotowalskiej po prostu mnie zachwyciła i postanowiłem się tym z Wami podzielić.  Co się dzieje gdy przestajesz wierzyć … – tu cały tekst, oceńcie sami. Jest to kolejny dowód na to, o czym pisałem wcześniej, wiele razy, między innymi w poście Gangrena toczy Polskę i świat.

Wobec wszechobecnej tendencji, do zniechęcania ludzi do wiary w Boga i udowadnianiu jak nielogiczne to jest i charakterystyczne dla ludzi mniej inteligentnych, postanowiłem dziś skontrować. Poruszałem ten temat już w Kim będziesz, kiedy Bóg odwoła Nas. Dziś w ramach kontynuacji tezy o „zegarku” podaje link do innego bloga, który mówi praktycznie o tym samym jednak w oparciu o pracę naukową.

 Autograf Jezusa w kodzie DNA.

Mam dla Was jeszcze jeden artykuł, który również pokazuje ile tak naprawdę ateizm ma wspólnego z logicznym rozumowaniem:

Czy Bóg istnieje?.

Ale o co mi właściwie chodzi? Nie musicie wierzyć w Boga, chociaż w mojej opinii poszukiwanie Boga jest jak najbardziej wskazane i zachęcam do tego, jednak nic na siłę – wtedy to i tak nie zadziała. A jak to kiedyś wyczytałem w komentarzach pod jakimś artykułem „Kiedy już poznasz Boga osobiście, nie będziesz mógł zaprzeczyć jego istnieniu”. Chodzi mi o to, że Ateizm powołuje się na rozumowe postrzeganie świata, a tak naprawdę ma więcej dziur w swojej teorii niż wiara w istnienie Stwórcy. Kogoś kto to wszystko stworzył w tak perfekcyjny sposób, który swą złożonością po stokroć przewyższa jakiekolwiek dzieło człowieka.

Druga sprawa chciałem także zwrócić uwagę, że pomimo iż świat pogrąża się w coraz większym zepsuciu, są jeszcze ludzie prawdziwie wierzący i piszący takie artykuły. Ludzie, którzy walczą z propagandą, mającą na celu zniszczenie wartości chrześcijańskich i robią to bez obrażania myślących inaczej i sugerowaniu, że są to ludzie mniej inteligentni albo porównując ich do uzależnionych od narkotyków czy alkoholu. Za to, chciałbym im w tym miejscu podziękować i zachęcić do dalszej pracy.

J, 15, 18-27

18 Jeżeli was świat nienawidzi, wiedzcie, że Mnie wpierw znienawidził. 19 Gdybyście byli ze świata, świat by was kochał jako swoją własność. Ale ponieważ nie jesteście ze świata, bo Ja was wybrałem sobie ze świata, dlatego was świat nienawidzi. 20 Pamiętajcie o słowie, które do was powiedziałem: „Sługa nie jest większy od swego pana”. Jeżeli Mnie prześladowali, to i was będą prześladować. Jeżeli moje słowo zachowali, to i wasze będą zachowywać. 21 Ale to wszystko wam będą czynić z powodu mego imienia, bo nie znają Tego, który Mnie posłał. 22 Gdybym nie przyszedł i nie mówił do nich, nie mieliby grzechu. Teraz jednak nie mają usprawiedliwienia dla swego grzechu. 23 Kto Mnie nienawidzi, ten i Ojca mego nienawidzi. 24 Gdybym nie dokonał wśród nich dzieł, których nikt inny nie dokonał, nie mieliby grzechu. Teraz jednak widzieli je, a jednak znienawidzili i Mnie, i Ojca mego. 25 Ale to się stało, aby się wypełniło słowo zapisane w ich Prawie: Nienawidzili Mnie bez powodu.
26 Gdy jednak przyjdzie Paraklet, którego Ja wam poślę od Ojca, Duch Prawdy, który od Ojca pochodzi, On zaświadczy o Mnie. 27 Ale wy też świadczycie, bo jesteście ze Mną od początku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s