Polska Utopia.

Zacznijmy od podstaw- co to jest utopia?

Utopia – projekt lub przedstawienie idealnego ustroju politycznego, opierającego się na sprawiedliwości, solidarności, równości … Określenia „utopia” używa się także wobec tych motywów i wątków w literaturze i pseudonauce, które wyrażają tęsknotę człowieka za lepszym światem.

Potocznie utopia to mrzonka, coś niemożliwego do zrealizowania.

To tak w skrócie, normalnie w czasach współczesnych hasło utopia jest wykorzystywane po to byście NIC NIE ROBILI !!! Możecie narzekać, może Wam się nie podobać, możecie nawet wyjść na ulice i pokrzyczeć żebyście myśleli, że coś zrobiliście, nie byliście bierni itd. ale ostatecznie macie dwa wyjścia:

  1. pójść do urn i zagłosować na jedną z dwóch podsuniętych Wam partii, które nie mają nic wspólnego z szarym obywatelem ale zarzekają się, że w Twoim interesie będą rządzić i za Ciebie Polskę w świecie reprezentować będą.
  2.  możesz też usiąść na tyłku i nie zrobić NIC.

Wybór drugiej opcji sprawia, że jesteś obywatelem doskonałym, „zrobionym” już na cacy. Nie trzeba dla Ciebie układać programów, postulatów organizować wieców czy spotkań w  czasie trwania kampanii. Dla polityka jesteś wzorem postawy obywatelskiej – ach gdyby tak wszyscy, a nie tylko około 50% obywateli, w ogóle nie głosowało. Wystarczyłoby wtedy, żeby tylko nasza garstka kolesi zagłosowała na siebie i już rządzimy całą resztą i jemy ośmiorniczki, tudzież rozbijamy co miesiąc nową limuzynę marki BMW, a wszystko to za pieniążki naszych hojnych obywateli, którzy tak ochoczo oddają nam większość wypracowanego przez siebie wynagrodzenia. Ta część populacji dała sobie wmówić jedną UTOPIĘ – TWÓJ GŁOS I TAK NIC NIE ZMIENI !!!

Jeśli natomiast wybrałeś drugą opcję to przez Ciebie kolego/koleżanko politycy muszą troszkę się wysilić. Przy okazji wydać trochę pieniędzy. Co powiedziałeś? Swoich? ahahahahaha Nie swoich! Twoich pieniędzy obywatelu! Oni nie wypracowują ŻADNYCH PIENIĘDZY ! Oni żerują na TWOICH pieniądzach! I nie jest to żałosne minimalne wynagrodzenie krajowe, ba! Nie jest to nawet średnia krajowa, której większość z Was nigdy nie widziała i nie zobaczy! Oni miesięcznie wydają dużo, dużo więcej Twoich pieniędzy niż wynosi wspomniana średnia krajowa. W każdym razie Ci o to szlachetni politycy, między innymi z pomocą polsko-brzmiących mediów, będą musieli Ci wytłumaczyć, że nie ma sensu oddawać swojego głosu na cokolwiek innego niż dwie największe partie, które składają się z polityków zaprawionych w boju, z wieloletnim doświadczeniem. Bo przecież głosowałeś na nich odkąd tylko uzyskałeś prawo głosu, siedzą tam już tyle lat i w telewizji polskojęzycznej pokazują Ci te same twarze na mównicy sejmowej – przyzwyczaiłeś się już przecież – po co to zmieniać? Jeśli nawet to do Ciebie nie przemawia to pomyśl logicznie, przecież jesteś wykształconym człowiekiem z dużego miasta, w każdym razie na pewno jesteś mądry i umiesz samodzielnie myśleć – czy nie zmarnujesz swojego głosu jeśli oddasz go na jakąś nową partię ? Sam zobacz, jak w tych, wiarygodnych mediach wyglądają szanse tej partii? Czy chcesz oddać swój cenny głos na coś co ma tylko 5% poparcia, podczas gdy możesz realnie wykorzystać swoja kartę i postawić na nas – my mamy aż 24% !!!!! Co mówisz? Jakie ruchy obywatelskie? Nie partia tylko zwykli obywatele, którzy chcą coś zmienić? To dopiero strata głosu, zlepek przypadkowych ludzi, nie wiadomo skąd i bez żadnego doświadczenia w polityce. Ta część populacji jest podzielona na dwie grupy i głosuje na jedną z dwóch partii, które według niemieckiej (nazwijmy rzeczy po imieniu) telewizji mają najlepszy wynik w sondażach i uwierzyła w UTOPIĘ – NIKT INNY I TAK NIE WYGRA.

I co Polacy? Jak oceniacie te Wasze wybory? Działa, sprawdza się? Lepsza ta Nasza Polska? Zarabiacie więcej? Płacicie mniej podatków? Nie macie problemu ze znalezieniem pracy? I wszyscy Wasi znajomi wrócili z emigracji?

Mówię już o tym od ostatnich wyborów – NIE WALCZMY – zróbmy sobie przysługę nawzajem i WYRZUĆMY ICH WSZYSTKICH !!! To nie jest UTOPIA! Wszystko w naszych rękach. Wszystko zależy od tego, czy jest w Nas ta dobra wola do zmiany, by odrzucić naklejkę PIS i naklejkę PO. Jeśli to Nas różni to wyeliminujmy ten czynnik. Organizujmy się i wystawiajmy swoich kandydatów. Zwykłych ale wykształconych i młodych obywateli z nowymi pomysłami, z nowym spojrzeniem na świat i Polskę.

Kto zna moje wpisy to wie, że ja ze swojej strony propaguję ideę Konrada Daniela z Podziemna.TV, o której dowiecie się na stronie http://1polska.pl/. Gorąco zachęcam do zapoznania się z pomysłem stworzenia Listy Społecznej, gdzie nie jako partia ale jako ludzie, bez żadnych wpisowych by móc stać się członkiem, każdy może zgłosić swoją kandydaturę i zdobywać elektorat. Ponadto 1Polska szuka tego co Nas łączy, a nie dzieli (jak PIS i PO) i każdy z Was może poprzeć, lub nie, postulaty zmieszczone na stronie w rezultacie mamy wyraźny obraz na jakim polu możemy współpracować i dokonać realnej zmiany.

Jeśli chcesz zamienić utopię w coś realnego, przyłącz się i podaj dalej – niech wszyscy się dowiedzą, że jest inna droga. Do kolejnych wyborów jest jeszcze wystarczająco dużo czasu. Zmiana zależy od Ciebie, od jednostki! Nie daję gwarancji, że to zadziała ale daję gwarancję, że NIC NIE ROBIENIE na pewno Polski nie zmieni!

Chciałem Wam tylko pokazać, że Utopią tak naprawdę jest zmiana na lepsze poprzez powtarzanie tego samego błędu przy każdych wyborach, a nie wiara w to, że razem możemy pozbyć się żerujących na Nas elitach politycznych i zmienić Polskę na lepszą i przede wszystkim jedną dla wszystkich którzy wcześniej byli za PISem, za PO albo nie głosowali wcale.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s