Miłość według Adama D.

nnn

Adam znowu narozrabiał… miałem z tej okazji napisać o tym, jak to musiał się ciężko napracować, żeby wejść na polskie salony. Zamiast tego muszę się z Adamem w jednej kwestii zgodzić. Otóż, po głębszej analizie swoich odczuć, co do filmu nergala z podobizną Jezusa przytwierdzonego do imitacji męskiego przyrodzenia, stwierdzam że… Adam Darski nie obraził moich uczuć religijnych jako chrześcijanina. Po pierwsze, wiara moja nie jest oparta na symbolice kawałka drewna z chłopkiem do niego przyczepionym. I żaden chrześcijanin nie powinien się w ogóle na takie tanie zagrywki oglądać. I to by było na tyle, jeżeli chodzi o to, gdzie zgadzam się z obrońcą kultury niezależnej.

Rozumiem jednak zdenerwowanie ludzi takich jak poseł Tarczyński, który postanowił się tą sprawą zająć. I ja osobiście, pomimo, że nie poczułem się prostactwem Adama urażony, bardzo panu Tarczyńskiemu kibicuje. Są to zachowania porównywalne z ksenofobią, homofobią, islamofobią etc., a skoro tak, i skoro mamy demokrację (lol), i skoro wszyscy jesteśmy traktowani równo (lol2), to należy takie zachowania ścigać i tępić. Ostatnio Adam tłumaczył się, że sprofanował Biblię na zamkniętej imprezie ale tym razem zrobił to w przestrzeni publicznej, więc sprawa winna skończyć się szybko. Niestety wiem jak wygląda praca naszych sądów, więc pewnie będzie jak zwykle. Nawiasem mówiąc, czy możemy w dzisiejszych czasach mówić o czymś takim jak „impreza zamknięta”? Kiedy wszyscy mamy dziś telefony z kamerami, potencjalnie, wszystko może trafić do przestrzeni publicznej.

nergal vs tarczyński

Kolejna rzecz, która mnie zastanawia to… jak marne życie trzeba prowadzić, ewentualnie jakim człowiekiem trzeba być by takie zagrywki w przestrzeni publicznej stosować? Czy szczęśliwy człowiek, poświęca tyle czasu na działania mające wzburzyć krew komukolwiek. Mogłoby się wydawać, że chłop ma sławę i pieniążki, występuje w telewizji itd., a jednak gdzieś tam w środku, kryje się ta płytka potrzeba podrażnić się z chrześcijaninem albo wyrwać parę kartek z Biblii, z kulturalnym hasłem na ustach „żryjcie to gówno”. No ale nic to, widać hobby mogą być różne.

Jako fan muzyki ciężkiej, znałem go (oczywiście nie osobiście) jako postać, związaną z tym gatunkiem, zanim jeszcze zbratał się z Dorotą Rabczewską. Piszą o nim, że ma wykształcenie, że jest inteligentny, że dowcipny, zna języki, że biznesmen no i artysta oczywiście. Tylko nijak się to ma do tego co obserwuje, bo czy wierzysz w Boga, czy nie .. to jaki poziom poczucia humoru reprezentuje jego laurka na dzień kobiet? Skąd w ogóle pomysł by takie połączenie było miłym dla kobiet obrazem? Jaki poziom inteligencji, czy mądrości widzisz w tego typu zachowaniu? – Przypomina mi to innego muzyka tego gatunku, który próbował swoim fanom insynuować, że zespoły, które używają symbolu odwróconego krzyża – robią to na chwałę św. Piotra ( pisałem o tym tu odwrócony krzyż oczami muzyka metalowego). Czy kogoś, kto się zachowuje jak dzieciak z przedszkola nazwałbyś mądrym? Drodzy chrześcijanie tu się nie ma co obruszać, ta laurka dla kobiet tak naprawdę jest tylko laurką jaką Darski wystawia sam sobie. I nie piszę tego by pan z zespołu behemoth nie poniósł konsekwencji, tylko by oszczędzić waszych nerwów.

Natknąłem się na materiał video gdzie Adam skarży się w sądzie, że ma problem w życiu bo nie może prowadzić swojej pożytecznej działalności, między-innymi,  artystycznej. Zastanowiło mnie co przez to rozumie i w tym samym materiale pada odpowiedź: „Konwencją mojego zespołu … jest krytyka wiary, w której się wychowałem”. No i nic dziwnego, że Adam nie rozumie różnicy między Miłością, którą zgodnie z tym co mówi Biblia, jest Jezus, a miłością jaką symbolizuje męskie przyrodzenie. Ten krótki film z rozprawy sądowej dużo nam mówi o naszym bohaterze. Nie wiem kto i w jaki sposób wychowywał Adama w wierze chrześcijańskiej ale musiał fatalnie zbłądzić i w tym kontekście Adam jest tutaj rzeczywiście ofiarą. Samo stwierdzenie, że penis jest symbolem miłości już powinno sugerować dość wypaczone rozumienie tego uczucia (szczególnie gdy mówi to mężczyzna). Może brakowało jej w domu rodzinnym Adama ale tego nie wiemy. Zabawnie słucha się natomiast sugestii Darskiego, jakoby pan Nowak był fanatykiem, miał obsesję itd. Nie znam pana Nowaka, może ma obsesję ale w takim razie trafił swój na swego. Bo nie wiem jak inaczej nazwać chłopaka, który aż zakłada kapelę żeby krytykować religię, tą czy inną, jeśli nie fanatykiem? Może to jakaś trauma z dzieciństwa. Koniec, końców Adam zarzeka się, że nie wyjdzie na ulicę atakować ludzi za ich wygląd, poglądy, wyznanie… może na ulicę nie ale nic nie wspomina o scenie, telewizji czy internecie no i … tylko stworzył kapelę by krytykować wiarę w Boga. Myślę jednak, że sami na tyle znacie poczynania tego artysty i sami jesteście w stanie odnieść je do deklarowanej przez niego szlachetnej postawy względem wszelakiej odmienności. Może jedynie fanom będzie ciężko zdobyć się na obiektywną ocenę faktów.

Tutaj możecie obejrzeć całe nagranie z w/w rozprawy sądowej: Kliknij tu i przewiń w dół by obejrzeć film

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Connecting to %s